פורטל קוסמטיקה ויופי

קוסמטיקאיות

טיפול קוסמטיקה

קוסמטיקאיות לרוב עוסקות בתחום הקוסמטיקה ומנהלות קליניקה פרטית או עובדות כשכירות בקליניקה פרטית.
תחום הקוסמטיקה בכללותו מתחלק לתחומים שונים כגון:
טיפוח שיער הראש, ניקוי העור וטיפוחו בעזרת תכשירים קוסמטיים שונים כגון פילינג ועוד, עיצוב גבות בשיטות שונות, טיפולי עור להחדרת לחות, בטיפולים מסוג זה הקוסמטיקאיות מחדירות לעור לרוב באמצעות זריקה תכשירים כמו קולוגן.
כמו כן, הקוסמטיקאיות עושות טיפולי ידיים ורגלים (מניקור ופדיקור), איפור מקצועי כולל איפור קבוע (כאשר הקוסמטיקאיות מחדירות לעור שכבה של צבע שמתפוגג לאחר 3 שנים).

כן קיים תחום האפילציה, כלומר הסרת שיער בלייזר או בשעווה מהידיים, רגליים ושאר חלקי הגוף. כמו כן, קוסמטיקאיות רפואיות מטפלות בטיפולי עור שונים אשר לעיתים מצריכים טיפולים קוסמטיים-רפואיים שוטפים באמצעות תכשירי טיפוח.

קיימים מרכזים שונים המכשירים קוסמטיקאיות והנחשבים ביותר הם כמובן המרכזים להשכלה גבוהה, אשר גם בהם מכשירים קוסמטיקאיות כגון:
אוניברסיטת בר אילן. שם מלמדים קוסמטיקה רפואית.

כמו כן, קיימים בתי ספר שונים לקוסמטיקה המעניקים תעודות לקוסמטיקאיות שסיימו את לימודיהן בהצלחה. הרשאה נוספת הדרושה לקוסמטיקאית על מנת לעבוד היא מתן רישיון ממשרד העבודה. אולם, קיימים מכונים רבים שנותנים לקוסמטיקאיות לא מוכשרות מקצועית לעסוק בתחום והדבר גובל בפלילים. בנוסף קיימים ארגונים ארציים לקוסמטיקאיות שחלק מהקוסמטיקאיות חברות בהם. פרט לטיפולים למיניהם, הקוסמטיקאיות מקדמות תכשירים שונים של יצרני קוסמטיקה.

לאחרונה, עם עליית המודעות, החלו לפתח שוק של ייצור תכשירי קוסמטיקה טבעית וזאת פופולארית בקרב הקוסמטיקאיות. בעזרת קוסמטיקאיות ומכוני הקוסמטיקה כל אישה בימינו, גם אלו שמזלם לא שפר בטבעיותן, להרגיש יפה ומטופחת ככל שאר הנשים. מחירי הטיפולים כיום נעים בין 200-250 ש"ח, טיפולי האפילציה (לייזר) נעים בין 1000-2000 ש"ח. טיפולי טיפוח הידיים והרגליים עולים בין 50-200 ש"ח.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן