פורטל קוסמטיקה ויופי

ציפורניים

pedicure

הציפורניים הן החלק הקשה הנמצא על קצות האצבעות ונועד להגן עליהם מאחר שהקצוות הן החלק הרגיש ביד וברגל.

מהירות הגדילה של הציפורניים משתנה מאדם לאדם ואין לכך שום הסבר פרט לעובדה ידועה כי קיימים אנשים בעלי מחלה תורשתית שמשפיעה על גדילת הציפורניים ומאטה את גדילתן. הציפורניים עשויות שכבות שכבות אשר לעיתים מתפצלות ונתלשות. למניעת התופעה הנפוצה הזו, פיתחו תכשירים שונים לציפורניים אשר מגינים על הציפורן, מונעים את הפיתול של השכבות ומקשיחים אותה. בנוסף קיימים תכשירים נוספים כגון: מחזק ציפורניים אשר כשמו, מטרתו לחזק את הציפורן בכדי שלא תשבר. הטיפול יעיל לאנשים שסובלים מציפורניים רכות או לאנשים אשר מעוניינים בהארכת הציפורן.

תכשירים נוספים הם לקים למריחה שתכליתם להאיץ את גדילת הציפורן וקיימים גם שמנים שנמרחים על בסיס הציפורניים, על העור שמסביב לציפורן על מנת להעניק לחות לעור הנוטה להתייבש במהרה. בשנים האחרונות פיתחו שיטות טיפוח שונות לציפורניים. הבסיסית ביותר היא מניקיור ופדיקיור. הטיפולים מבוצעים על ידי קוסמטיקאית מקצועית בעלת הכשרה ובמסגרתם הקוסמטיקאית מנקה את הציפורניים, מלטשת אותן, מקצרת ומעניקה להן צורה ולבסוף מקשטת את הציפורניים בקישוטים אופנתיים.

שיטות נוספות הן בניית ציפורניים. במסגרת שיטה זו מורחים חומר הקרוי אקריל על גבי הציפורן וכך יוצרים ציפורן מלאכותית בכל צורה ואורך לפי רצון הלקוחה ומקשטים את הציפורניים. כך ניתן לשמור על הציפורניים והקישוט לזמן רב מאחר שרק בתכיפות של שלושה שבועות עד חודש צריך לתקן את הציפורניים בטיפול הקרוי מילוי ובמסגרתו ממלאים את החלל הריק שנוצר בין העור לבין הציפורן המלאכותית באותו חומר.

טיפול בסגנון דומה הוא טיפול לחיזוק ציפורניים בו מורחים על הציפורניים שיכבה דקה של אקריל לא על מנת לבנות ציפורן מלאכותית אלא על מנת ליצור שכבת הגנה על הציפורן האמיתית.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן