פורטל קוסמטיקה ויופי

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הינם לרוב ניתוחים כירורגיים אשר מטרתם קוסמטית בלבד. בניתוחים פלסטיים מבקש הפציינט לשנות את מראהו הכללי-חיצוני כמו בהעלמת צלקות או את המבנה כגון שבירת עצמות כדוגמת ניתוח אף.

ניתוחים פלסטיים תפסו תאוצה ופופולאריות במהלך מלחמת העולם הראשונה. הסיבה לכך היא שהיו נפגעים רבים בעלי כוויות קשות וצלקות מחרידות. פציעות אלו לעיתים היו כל כך קשות עד שהיה בלתי אפשרי לזהות את האדם מרוב שפניו היו מצולקות ובעלי כוויות. ניתוחים פלסטיים נתגלו כאשר הרופאים לא ידעו איך לטפל בפגעים קשים אלו, ונולדו למעשה שלא למטרת אסתטיקה אלא למטרת שחזור ותפקוד תקין של איברי הגוף והפנים.

בין האלתורים השונים של הרופאים דאז, נולדו הניתוחים הפלסטיים ותפסו תאוצה בשנות השישים של המאה הקודמת. הסטטיסטיקה העדכנית בתחום הניתוחים הפלסטיים מצביעה על שלושה תחומים עיקריים בהם אנשים נדרשים לבצע ניתוחים פלסטיים: האחד הוא מסיבות רפואיות כאשר אדם נפגע בתאונה קשה או מפציעה מסוימת אשר גרמה לעוות הרווחים ביותר כיום כוללים ניתוח לייזר לצורך הסרת משקפיים, ניתוח הקטנת חזה, הגדלת חזה, שאיבת שומן מאזורים שונים בגוף, מתיחת פנים ובטן, ועוד. בשל ריבוי הבקשות למגוון ניתוחים שונים, התפתח מאוד גם השוק ואיתו טכנולוגיות ייחודיות הכוללות הזרקות תת עוריות להעלמת קמטים, אמנם לא לצמיתות אולם למספר חודשים נעימים אשר לאחריהם יש לשוב ולבצע את הפעולה מחדש.

הסיבה העיקרית אשר בגללה מבקשים הפציינטים לעבור ניתוחים פלסטיים מהסוגים שנזכרו, היא בכדי לשפר את המראה החיצוני ולהנות מביטחון עצמי ומחיי חברה וזוגיות, אשר יהיו מהנים ומספקים יותר. אולם לא תמיד הניתוח מצליח ולעיתים עלולים ניתוחים פלסטיים להחמיר את המצב הפיסי והנפשי גם יחד. לכן חשוב לבחור בקפידה את המנתח הפלסטי אשר תחת ידיו תפקידו את גופכם. במקרים בהם חלילה ניזוקתם או נפגעתם כתוצאה מניתוח רשלני, תוכלו לפנות לעורך דין רשלנות רפואית ולתבוע את הרופא המבצע בגין הנזקים הגופניים והנפשיים אשר נגרמו לכם בשל ההליך.

מלבד ניתוחים פלסטיים ספציפיים אשר מבוצעים באזור המבוקש בלבד, גובר הביקוש גם לתחום הניתוחים המשולבים. ניתוחים פלסטיים אלו מיועדים לאנשים אשר רוצים לשפר מספר איברים בגופם יחדיו תחת הרדמה אחת (כידוע הרדמה כללית עלולה להזיק לבריאות). ניתוחים פלסטיים כאלו אורכים יותר זמן אולם במהלכם מטפלים במספר איברים בבת אחת וכך נדרש רק ניתוח אחד.

דבר מאוד חשוב לביצוע לפני שמחליטים על ניתוח פלסטי הוא בדיקה האם מצבכם הבריאותי מאפשר לבצע ניתוח כזה- אנשים רבים כיום מבקשים לבצע ניתוח פלסטי ללא בדיקות מקדימות, מה שעלול להוביל לסיבוכים בריאותיים רבים. במקרי עבר לא מעטים התגלו מגבלות בריאותיות קטנות או אפילו גדולות ,שהובילו בסופו של דבר לניתוחים כגון ניתוח ערמונית ולא אפשרו ביצוע ניתוח פלסטי. לכן, מאוד חשוב לבצע את כל השיקולים והבדיקות טרם ההחלטה על ניתוח פלסטי.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן