פורטל קוסמטיקה ויופי

הרזיה וחיטוב

הרזיה-חיטוב

הרזיה וחיטוב נחוצים לנו בכל זמן בו חרגנו מהמשקל המומלץ לנו, או כאשר אנו כבר נכללים מראש בהגדרה הבעייתית של אנשים אשר סובלים מהשמנת יתר, בדרגה זו או אחרת.

תרבות השפע אשר מציעה לנו בעשור האחרון אינספור מאכלים מוכנים ומעובדים, עתירי שומן וכולסטרול, נתרן ושאר רעות חולות אשר גורמות להעלאה ניכרת במשקל הגוף ולתחלואות קשות המסכנות את חיינו. בנוסף מאופיין העידן הנוכחי באורח חיים 'יושבני' מאפשר לנו שלא לבצע כל פעילות גופנית, אלא להיפך: המחשב החליף את מרבית עבודת הרגליים כאשר ניתן לשלם באמצעותו כל תשלום ולהזמין דרכו כל מוצר ופריט עד דלת הבית, השלטים מאפשרים לנו לא לקום מהכורסה בכדי להחליף ערוץ וגם לא בכדי להרים את התריס אשר זכה למנוע חשמלי, ואילו המעליות והמדרגות הנעות מניעות אותנו לעצור ולנוח גם שם, במקום להפעיל את גופינו. בשל כל אלה נחוצים לרבים מאיתנו תוכניות הרזיה וחיטוב, אשר יעלו אותנו על המסלול הנכון וישיבו את הבריאות והיופי אל חיינו.

הרזיה וחיטוב מטרתן להביא לשינוי אורח החיים תוך לימוד וסיגול הרגלי אכילה חדשים, בריאים ונכונים, ופעילות גופנית שגרתית אשר הכרחית לבריאותנו ולשיפור ההופעה האסתטית. הפעילות הגופנית המומלצת ביותר היא שחייה, שיטות מוצלחות נוספות מאגדות את שני הפרמטרים הללו תחת קורת גג אחת, כאשר למטופלים מותאמת תוכנית הרזיה וחיטוב אישית אשר נשענת על נתוניו הפיזיים, מספר הקילוגרמים אשר עליו להשיל, אורח חייו ומקום עבודתו, ועוד. כך למשל לעיתים יש לשלב בתוכניות הרזיה וחיטוב גם נטילה של ויטמינים ותוספים אשר ישלימו חוסרים מסוימים החיוניים לגוף, או יעניקו תחושת שובע באמצעות חומרים טבעיים. כמו כן לעיתים תשולב בתוכנית גם שיטה משלימה ומומלצת כמו דיקור, דמיון מודרך ועוד.

הרזיה וחיטוב חשובים למזעור הסכנות הגלומות בהשמנת יתר ולמנוע שאיבת שומן מהבטן וחוסר פעילות גופנית, וכמו כן הן ישיבו אל המטופל את בטחונו העצמי, הופעתו האסתטית, קשרים חברתיים ועוד.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן