פורטל קוסמטיקה ויופי

הסרת שיער

Hair Removal

הליך הסרת שיער זהו הליך בו מסירים את השיער או מדללים אותו בצורה ניכרת לעיתים אף מתחת לשכבת העור החיצונית. כיום קיימות שיטות רבות להסרת שיער ובניהן שיטות חדשות בעלות טכנולוגיות מיוחדות. השיטה הישנה והנפוצה ביותר להסרת שיער הינה הגילוח בעזרת סכין גילוח.

בעבר הגילוח היה מתבצע בעזרת תער אולם בשל הסכנות הכרוכות בכך השתפרו כלי הגילוח וכיום ניתן לומר שהם בטוחים למדי ואף כוללים הגנות שונות כגון פסים על גוף הכלי המכוסים בקרמים. שיטה נוספת להסרת שיער היא בעזרת תכשירים כימיים. בתכשירים אלו קיים חומר הקרוי קלציום תיאוגליקולט אשר מפרק את זיק השערה.

בדרך כלל לאחר המריחה יש להמתין זמן מסוים ולעבד את המקום על ידי מקל פלסטיק. שתי השיטות להסרת שיער שהוזכרו לעיל אלו שיטות החיצוניות לעור. קיימות שיטות אחרות להסרת שיער אשר עובדות על השערה מתחת לשכבת העור החיצונית. השיטות הקונבנציונליות להסרת שיער זו הינן שעווה, מריטה, אפילציה על ידי מכשיר חשמלי ועל ידי תרכובת סוכר. כל אלו מורטים את השערה ממקומה יחד עם השורש אולם לא לצמיתות. עם זאת, יש לציין שבסוג זה של הסרת שיער, התדירות שבה צומח השיער נמוכה בהרבה יותר מאשר בגילוח.

קיימות שיטות להסרת שיער לצמיתות כגון: אפילציה, לייזר, קרן אור ותרופות. בטיפול הסרת שיער באפילציה משתמשים במחט שממנה יוצאים פולסים חשמליים הפוגעים בתא של השורש ומשמידים אותו. אולם יש לציין כי טיפול זה יחסית יקר ואיטי. בשיטה של הסרת שיער בלייזר משתמשים בקרן של לייזר אשר גם הוא פוגע בשורש השערה ומשמיד אותו. יש לציין כי כאשר מדובר בהסרת שיער מסוג זה הרי שהטיפול יעיל רק לבעלי שיער כהה או רגיל, מאחר וקרן הלייזר תופסת את השערה לפי הפיגמנט ולכן לא תוכל לזהות שיער בהיר מאוד אשר צומח על גבי עור בהיר וכדומה.

הסרת שיער בקרן אור דומה להסרת שיער בלייזר אולם עדיין בהירי שיער לא יכולים להשתמש בה. הסרת שיער בטיפול תרופתי מבוסס על שימוש באנזים הקרוי קרטין דהקרבוקסילאז או יותר נכון בחומרים אשר מעכבים אותו ועם הזמן צמיחת השיער פוחתת יותר ויותר.

מזה הסרת שיער?

הסרת שיער היא פעולה שנועדה להסיר שיער מופרז או בלתי רצוי מאזורים שונים בגוף. זה יכול להיעשות במספר דרכים כגון גילוח, קרן אור פולסית או שימוש בקרם הסרת שיער. הסיבות להסרת שיער יכולות להיות מגוונות – אסתטיות, תרבותיות, רפואיות ועוד. ישנן שיטות זמניות כמו גילוח ויש שיטות קבועות יותר כמו לייזר. כל שיטה יעילה יותר לאזורים מסוימים בגוף. החלטה על הסרת שיער היא אישית מאוד ותלויה בהעדפות, בתרבות ובמצב הרפואי של האדם. חשוב לבצע את ההסרה בצורה בטוחה ולהיעזר במומחה כדי למנוע סיבוכים.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן