פורטל קוסמטיקה ויופי

דיאטה

דיאטה

דיאטה זוהי אחת השיטות הנפוצות ביותר להרזיה בטוחה. אולם, יש לסייג את הטענה הזו. קיימות דיאטות שונות ומשונות, בעוד שחלקן מתבסס על ההנחה כי יש לאכול בפרקי זמן מוקצבים (נחשבת לדיאטה בריאה ובטוחה וחלק אף קוראים לה אורח חיים), אחרות אשר נקראות דיאטות "כאסח" מבוססות על הרעבה לאורך זמן קצר על מנת להשיג תוצאות כמעט מיידיות.

הדיאטה הבריאה מצליחה במירב האחוזים מאחר שהמנות הקטנות שאת אוכלת גורמות להרגשת שובע תמידית לאורך כל היום, כך הן מבחינה בריאותית אינך גוועת ואינך מרגישה רעב כלל והן כמויות האוכל הקטנות אשר נמדדות על ידי ספירת קלוריות אינן מעלות את משקלך אלא להיפך מורידות אותו.

בדיאטה זו קיימת הבחנה במשקלים. כך, לאישה ששוקלת מעל 80 ייבנה תפריט כזה שאינו עולה על 1500 קלוריות ולאישה השוקלת פחות יינתן תפריט בן 1200 קלוריות ליום. המיוחד בדיאטה זו הוא שאינך צריכה לוותר על מוצרים שאת אוהבת מאחר שפעם בשבוע מותרת לך "מנה מותרת" הכוללת 600 קלוריות מקסימום.

מאידך, בדיאטת כאסח נהוג להרעיב את הגוף וכך לעיתים לאחר ימים ספורים נראות תוצאות מיידיות של ירידה המשקל, אולם לאחר זמן מה ישנה "נקודת שבירה" (כאשר אצל כל אחד תהיה בזמן אחר) בה האדם כבר לא יכול לסבול את הרעב ומפוצץ עצמו באוכל בפעם אחת. בנוסף, דיאטה זו כמובן אינה בריאה מאחר שהירידה במשקל אינה מבוקרת והגוף אינו מקבל כמעט את כל הרכיבים החיוניים שהוא זקוק להם כגון ויטמינים וסידן.

חסרון נוסף בדיאטה לא מבוקרת מסוג זה הוא שגם אם מצליח אדם לרדת במשקל רב בצורה זו, העור שלעיתים אינו מספיק אלסטי, אינו מצליח להסתגל למצב החדש תוך הזמן הקצר ולכן נשאר מתוח בעוד שהגוף קטן. בסופו של דבר העור יישאר מדלדל ומקומט.

אנשים רבים אשר עברו דיאטות קיצוניות או דיאטות יו-יו אשר בהן הם מורידים ממשקלם אולם מעלים אותו שוב וחוזר חלילה, נוטים יותר לבצע ניתוחים פלסטיים לצרכי אסתטיקה ובהם ניתוחי הקטנת חזה או הגדלת חזה, ניתוחי פנים וצוואר, מתיחת בטן ועוד.

טיפולים נוספים

דילוג לתוכן